A biztosító az alábbi területeken nyújt jogvédelmi szolgáltatást:
1. Kártérítési jogvédelem
Fedezetet nyújt polgári jogi felelősség alapján jogszabályon alapuló kártérítési igények érvényesítésére az elszenvedett,vagy elhárítására az okozott vagyoni és nem vagyoni kár miatt.
2. Szerzõdéses jogvédelem
A biztosított által kötött polgári jogi szerzõdések (pl. adásvétel, csere, lízing, ajándékozás, bérlet, építési-, utazási-, egyéb vállalkozási szerzõdés, fuvarozás, hitel- és kölcsönszerzõdés, biztosítási szerzõdés) megszegésébõl származó jogvitákat fedezi.
Fedezetet nyújt a szerzõdéses jogvédelem a biztosított fogyasztói jogainak érvényesítésére, termékek és szolgáltatások vásárlására vonatkozó szerzõdésekkel kapcsolatban.
3. Termékfelelõsségi jogvédelem
Hibás termékek által a biztosítottnak okozott károk miatt, a termékek gyártójával, importálójával szemben érvényesíthető igényekre nyújt biztosítási védelmet.
4. Ingatlan jogvédelem
Fedezetet nyújt a biztosított által ingatlanra kötött polgári jogi szerzõdések (pl. adásvétel, csere, ajándékozás, bérlet és egyéb használatra vonatkozó szerzõdés, építési-, tervezési- és egyéb vállalkozási szerződés, kölcsönszerződés, biztosítási szerzõdés) megszegéséből eredő jogvitákra, valamint a biztosítottnak az ingatlanra vonatkozó dologi jogi jogviszonyából eredő alábbi jogvitákra és eljárásokra:
• birtokvédelemmel,
• közös tulajdon megszüntetésével, használat rendezésével, terhek viselésével,
• ráépítéssel, túlépítéssel,
• ingatlanok elbirtoklásával,
• szomszédjogok sérelmével,
• használati jogok (telki szolgalom, haszonélvezet, használat, földhasználat) létesítésével és gyakorlásával kapcsolatos jogviták.
5. Személyiségi jogvédelem
E jogvédelem magában foglalja a biztosított jogi érdekeinek védelmét a személyhez fûzõdõ jogainak sérelme esetén.
6. Munkajogi jogvédelem
A biztosított munkaviszonyból, közalkalmazotti, köztisztségviselõi, szolgálati jogviszonyból eredõ jogainak védelmét fedezi a munkáltatójával szemben.
7. Szociális és társadalombiztosítási jogvédelem
A biztosított jogi érdekeinek a védelmét jelenti a szociális ellátásokra vonatkozó és a társadalombiztosítási jogszabályok alkalmazásával kapcsolatos jogvitákban.
8. Öröklési jogvédelem
A biztosított öröklési jogvitáiban nyújt biztosítási védelmet az alábbiakban meghatározott eljárásokra:
• ingatlan öröklését érintõ eljárások,
• öröklési szerzõdés, végrendelet érvénytelenségének megállapításával kapcsolatos eljárások.
9. Büntetõjogi és szabálysértési jogvédelem
A biztosított jogi érdekeinek védelmét fedezi a biztosított által gondatlanul elkövetett szabálysértések vagy bûncselekmények miatt indult szabálysértési- illetve büntetõeljárásban.
10. Gépjármû jogvédelem
Fedezetet nyújt a biztosítottnak, mint forgalomba helyezett, forgalmi rendszámmal ellátott gépjármû tulajdonosának, forgalmi engedélybe bejegyzett üzembentartójának, bérlõjének, lízingbe vevõjének vagy jogszerû vezetõjének, utasának gépjármû üzemeltetésével összefüggõ jogvitákra.
A gépjármû jogvédelem magában foglal
• kártérítési jogvédelmet
• szerzõdéses jogvédelmet gépjármûre kötött polgári jogi szerzõdésekbõl (pl. adásvétel, csere, lízing, ajándékozás, bérlet, vállalkozási szerzõdés, biztosítási szerzõdés) eredõ jogvitákra,
• büntetõ és szabálysértési jogvédelmet közlekedési szabályok megsértése miatt, a biztosított ellen indított szabálysértési vagy büntetõeljárásban.
11. Általános jogi tanácsadás jogvédelme
E jogvédelem alapján a biztosító írásban jogi tanácsot nyújt, illetve viseli az írásbeli jogi tanácsadás költségét. A biztosított a magyar jog jogterületét érintõ kérdésekben kérhet jogi tanácsot.
Fenti pontokban foglaltak tájékoztató jellegüek! A részletes és pontos jogvédelmi és felelősségbiztosítási szabályozásra a Generali biztosító vonatkozó biztositási feltételekben és ügyfél tájékoztatójában leírtak az irányadóak.